Boniek opublikował w sieci TO zdjęcie, chodziło o Czarnka! Polityk PiS szybko odpowiedział. „To była...” - CrowdMedia
Boniek i Czarnek byli bohaterami internetowych kłótni. O ironio, organizatorzy meczu reprezentacji Polski posadzili ich... obok siebie.

Zbigniew Boniek i Przemysław Czarnek wielokrotnie byli bohaterami internetowych kłótni. O ironio, organizatorzy meczu reprezentacji Polski posadzili ich… obok siebie.
Zbigniew Boniek i Przemysław Czarnek to nie jest para przyjaciół. Legendarny piłkarz, który jest bardzo aktywny na platformie X, upodobał sobie wbijanie szpil w polityków PiS. Na liście skalpów ma już Jacka Ozdobę czy Janusza Kowalskiego. Bohaterem jego wpisów był też Przemysław Czarnek. W ostatnich latach Bońkowi zdarzyło się opublikować kilka kąśliwych wpisów pod adresem byłego ministra.
W jednym z takich internetowych spięć Boniek zacytował Czarnkowi słynny wiesz Juliana Tuwima, w którym znajduje się wers: „Nie powiem nawet pies cię j***ł, bo to mezalians byłby dla psa”. Gdy zaś po wyborach w 2023 roku Czarnek chwalił osiem lat rządów PiS i osiągnięć partii w edukacji i nauce, były prezes PZPN zakpił sobie, że polityk trafił na „ławkę rezerwowych”. Gdy Czarnek dostał nagrodę „Dzbana Roku 2023”, Boniek ironicznie pogratulował wyróżnienia i stwierdził nawet, że trochę czuje się ojcem tego sukcesu.
Boniek i Czarnek na meczu
Kto wie, może organizatorzy meczu Polska–Albania, który odbył się w marcu na Stadionie Narodowym w Warszawie, wiedzieli o tych internetowych wojenkach i… celowo posadzili panów obok siebie. Tuż przed rozpoczęciem spotkania „Zibi” pokazał w sieci zdjęcie miejsca, które zostało mu przypisane. A obok znajdował się fotel zarezerwowany właśnie dla Czarnka.
– No proszę – napisał Boniek i dodał emotki kciuków w górę. Czarnek odpisał już po zakończeniu meczu. Co ciekawe, po włosku – zna ten język, podobnie jak Boniek, który od ponad 40 lat mieszka we Włoszech.
– To była przyjemność. Przybyłem natychmiast po zakończeniu moich obowiązków w Parlamencie – napisał polityk PiS. – Polacy wygrali i to jest najważniejsze – dodał.
È stato un piacere, Signor Boniek. Sono arrivato subito dopo aver terminato i miei impegni in Parlamento. Polacy wygrali i to jest najważniejsze 🇵🇱✌️
— Przemysław Czarnek (@CzarnekP) March 26, 2026
Polska wygrała z Albanią 2:1 po golach Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego. Był to półfinał baraży o awans na mistrzostwa świata, które startują już w czerwcu. Nasza reprezentacja niestety nie wystąpi na turnieju, bo przegrała finał baraży ze Szwecją.
Udostepnij artykul
