Polityka i spoleczenstwo

Cały Pałac pęka z dumy! Była 23:42, gdy Kancelaria opublikowała pilny komunikat. „Prezydent Nawrocki odbył rozmowę...”

4 maja 2026, 07:11288 wyswietlen
Udostępnij:

Przed północą Kancelaria Prezydenta pochwaliła się, że Karol Nawrocki rozmawiał telefonicznie z Donaldem Trumpem. Wiadomo, jakie poruszyli tematy. Nocne rozmowy Nawrockiego W nocy z niedzieli na poniedziałek, tuż przed północą, Kancelaria Prezydenta opublikowała komunikat. Pochwalono się, że Karol Nawrocki rozmawiał telefonicznie z prezydentem USA, swoim amerykańskim idolem, Donaldem Trumpem. – Dziś wieczorem, w dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja, Prezydent RP Karol Nawrocki odbył rozmowę telefoniczną z Prezydentem USA Donaldem Trumpem – czytamy w poście, który pojawił się o 23:42 na profilu Kancelarii na X. Jakie były tematy rozmowy prezydentów? – Karol Nawrocki podziękował amerykańskiemu przywódcy za zaangażowanie i przyczynienie się do uwolnienia Andrzeja Poczobuta. Prezydenci omówili także aktualną sytuację bezpieczeństwa. Istotnym tematem rozmowy były kwestie związane z obecnością wojsk amerykańskich w Europie – relacjonuje Kancelaria. – Obaj przywódcy potwierdzili siłę i wagę sojuszu polsko – amerykańskiego – dodano z wyraźną dumą. Dziś wieczorem, w dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja, Prezydent RP Karol Nawrocki odbył rozmowę telefoniczną z Prezydentem USA Donaldem Trumpem. Karol Nawrocki podziękował amerykańskiemu przywódcy za zaangażowanie i przyczynienie się do uwolnienia Andrzeja Poczobuta.… pic.twitter.com/5BMEIDjU3h — Kancelaria Prezydenta RP (@prezydentpl) May 3, 2026 Kontrowersyjna decyzja Trumpa Nic dziwnego, że w rozmowie pojawił się wątek obecności wojsk amerykańskich w Europie, ponieważ

Cały Pałac pęka z dumy! Była 23:42, gdy Kancelaria opublikowała pilny komunikat. „Prezydent Nawrocki odbył rozmowę...”

Przed północą Kancelaria Prezydenta pochwaliła się, że Karol Nawrocki rozmawiał telefonicznie z Donaldem Trumpem. Wiadomo, jakie poruszyli tematy.

Nocne rozmowy Nawrockiego

W nocy z niedzieli na poniedziałek, tuż przed północą, Kancelaria Prezydenta opublikowała komunikat. Pochwalono się, że Karol Nawrocki rozmawiał telefonicznie z prezydentem USA, swoim amerykańskim idolem, Donaldem Trumpem.

Dziś wieczorem, w dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja, Prezydent RP Karol Nawrocki odbył rozmowę telefoniczną z Prezydentem USA Donaldem Trumpem – czytamy w poście, który pojawił się o 23:42 na profilu Kancelarii na X. Jakie były tematy rozmowy prezydentów?

Karol Nawrocki podziękował amerykańskiemu przywódcy za zaangażowanie i przyczynienie się do uwolnienia Andrzeja Poczobuta. Prezydenci omówili także aktualną sytuację bezpieczeństwa. Istotnym tematem rozmowy były kwestie związane z obecnością wojsk amerykańskich w Europie – relacjonuje Kancelaria. – Obaj przywódcy potwierdzili siłę i wagę sojuszu polsko – amerykańskiego – dodano z wyraźną dumą.

Kontrowersyjna decyzja Trumpa

Nic dziwnego, że w rozmowie pojawił się wątek obecności wojsk amerykańskich w Europie, ponieważ dopiero co gruchnęła wiadomość, że Trump wycofuje tysiące amerykańskich żołnierzy z Niemiec. Najpierw była mowa o 5 tysiącach, potem Trump zapowiedział wycofanie jeszcze większej liczby wojskowych. Ma być to odpowiedź na krytykę ze strony kanclerza Niemiec Friedricha Merza.

Ale to nie koniec – Trump zapowiada podniesienie ceł na samochody i ciężarówki z Unii Europejskiej o 25 proc. Ten ruch interpretowany jest jako odwet za niechęć europejskich sojuszników do pomocy USA w wojnie z Iranem.

Cokolwiek Trump nie zrobi, i tak będzie broniony przez środowisko prezydenta i PiS. Radosław Fogiel przekonywał na antenie Polsat News, że działaniami prezydenta USA nie ma co się przejmować, że wina i tak jest po stronie… Donalda Tuska, który destabilizuje NATO swoimi wypowiedziami. Chyba pomylił Donaldów!

Trzeba podchodzić spokojnie do wypowiedzi Donalda Trumpapodobne zapowiedzi już wcześniej się nie sprawdzały. (…) Jeśli rzeczywiście doszłoby do wycofania wojsk z Niemiec, Polska powinna zabiegać, żeby trafiły do nas. Nie ma lepszej wiadomości z punktu widzenia Rosji niż podkopywanie wiarygodności NATO, jak robi to Donald Tusk – rzucił Fogiel.

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz