Polityka i spoleczenstwo

Gdzie jest Romanowski? Nowy premier Węgier zabrał głos ws. PiS-owskiego uciekiniera. „Będziemy się przyglądać”

15 maja 2026, 08:12514 wyswietlen
Udostępnij:

Zbigniew Ziobro lansuje się w USA, ale co z drugim uciekinierem? Gdzie jest Marcin Romanowski? Głos w sprawie zabrał nowy premier Węgier, Peter Magyar. – Sugerowałem im już wcześniej, żeby nie chodzili do Ikei i nie kupowali mebli, bo nie zostaną tu długo. Węgry nie będą przyjmować poszukiwanych międzynarodowych przestępców – tak Peter Magyar mówił o politycznych uciekinierach tuż po zwycięskich wyborach parlamentarnych. Zbigniew Ziobro wdrożył więc plan B i jeszcze przed oficjalnym zaprzysiężeniem nowych węgierskich właz uciekł z Budapesztu do Stanów Zjednoczonych. A gdzie przebywa Marcin Romanowski? Tego nie wiadomo. Polityk PiS opublikował w piątkowy poranek nagranie, w którym zapowiedział dalszą „walkę o Polskę”. – Zmieniają się okoliczności, ale walka o Polskę trwa i będzie trwać, aż do zwycięstwa nad tą szkodliwą i haniebną kryptodyktaturą Tuska – mówił uciekinier. – Można się przeciwstawić. Można mówić prawdę. Można działać nawet w najtrudniejszych warunkach. Dlatego idziemy dalej. Jeszcze mocniej. Jeszcze bardziej konsekwentnie. Nie cofniemy się. Walczę dalej dla zwycięstwa Polski z tymi marionetkami Berlina i Brukseli – zapowiedział Romanowski. Nie ujawnił jednak, w jakim kraju przebywa. Wiadomo, że jego budapesztańskie mieszkanie jest puste. – Umowa najmu zakończyła się z dniem 30.04. 1.05 byłem na miejscu. Mieszkanie było już wtedy opróżnione. Przeprowadziliśmy sprzątanie i

Gdzie jest Romanowski? Nowy premier Węgier zabrał głos ws. PiS-owskiego uciekiniera. „Będziemy się przyglądać”

Zbigniew Ziobro lansuje się w USA, ale co z drugim uciekinierem? Gdzie jest Marcin Romanowski? Głos w sprawie zabrał nowy premier Węgier, Peter Magyar.

Sugerowałem im już wcześniej, żeby nie chodzili do Ikei i nie kupowali mebli, bo nie zostaną tu długo. Węgry nie będą przyjmować poszukiwanych międzynarodowych przestępców – tak Peter Magyar mówił o politycznych uciekinierach tuż po zwycięskich wyborach parlamentarnych. Zbigniew Ziobro wdrożył więc plan B i jeszcze przed oficjalnym zaprzysiężeniem nowych węgierskich właz uciekł z Budapesztu do Stanów Zjednoczonych. A gdzie przebywa Marcin Romanowski? Tego nie wiadomo.

Polityk PiS opublikował w piątkowy poranek nagranie, w którym zapowiedział dalszą „walkę o Polskę”.

Zmieniają się okoliczności, ale walka o Polskę trwa i będzie trwać, aż do zwycięstwa nad tą szkodliwą i haniebną kryptodyktaturą Tuska – mówił uciekinier. – Można się przeciwstawić. Można mówić prawdę. Można działać nawet w najtrudniejszych warunkach. Dlatego idziemy dalej. Jeszcze mocniej. Jeszcze bardziej konsekwentnie. Nie cofniemy się. Walczę dalej dla zwycięstwa Polski z tymi marionetkami Berlina i Brukseli – zapowiedział Romanowski. Nie ujawnił jednak, w jakim kraju przebywa. Wiadomo, że jego budapesztańskie mieszkanie jest puste.

Umowa najmu zakończyła się z dniem 30.04. 1.05 byłem na miejscu. Mieszkanie było już wtedy opróżnione. Przeprowadziliśmy sprzątanie i obecnie czeka ono na nowego najemcę – przekazał w rozmowie z WP pracownik firmy wynajmującej lokum.

W czwartek dziennikarz TVP Info miał okazję zapytać Petera Magyara o Romanowskiego.

– Oczywiście będziemy przyglądać się tej sprawie, ale na ten moment nie mam żadnych informacji o tym polityku – powiedział nowy premier Węgier. – Jeżeli będę coś wiedział, to wam powiem. Nie mam więcej informacji – dodał polityk.

Za Romanowskim wystawiony jest Europejski Nakaz Aresztowania, więc teoretycznie trudniej było mu uciec, niż Ziobrze.

Zwykły przestępca sam nie wpadłby na to, jak oszukać system. Ziobrze i Romanowskiemu muszą doradzać ludzie ze służb – wskazał w rozmowie z Radiem ZET były funkcjonariusz straży granicznej oraz Frontexu, który chce zachować anonimowość.

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz