Kryminalne

Horror w Warszawie! Próbował wepchnąć kobietę pod metro, jest nagranie z monitoringu. „Jeden z mężczyzn…” - CrowdMedia

26 sierpnia 2025, 12:58517 wyswietlen
Udostępnij:

O krok od tragedii w metrze w Warszawie! Ktoś próbował wepchnąć czekającą kobietę pod koła nadjeżdżającego pociągu.

Horror w Warszawie! Próbował wepchnąć kobietę pod metro, jest nagranie z monitoringu. „Jeden z mężczyzn…” - CrowdMedia

W warszawskim metrze doszło do scen jak z thrillera. Mężczyzna próbował wepchnąć kobietę pod nadjeżdżający pociąg. Napastnik już wpadł w ręce policji.

Wariat na peronie metra

Jeżeli ktoś myśli, że największe niebezpieczeństwo w Warszawie czeka wyłącznie w ciemnych zaułkach na praskich Szmulkach, to jest w błędzie. Blisko śmierci była kobieta, którą nieznajomy mężczyzna próbował wepchnąć pod koła nadjeżdżającego pociągu. Do mrożącej krew w żyłach sytuacji doszło na stacji Młociny w połowie sierpnia w godzinach porannych. Ciekawe jest to, że dopiero teraz policja zdecydowała się poinformować o zaistniałej sytuacji.

– Według relacji zgłaszających, jeden z mężczyzn znajdujących się na zatłoczonym peronie, próbował wepchnąć kobietę oczekującą na pociąg, bezpośrednio pod nadjeżdżający skład, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia – poinformowali funkcjonariusze Komisariatu Policji Metra Warszawskiego. Mrożące krew w żyłach nagranie opublikował we wtorek Onet.

Wspomniany mężczyzna został uchwycony przez znajdujące się na wszystkich stacjach metra kamery, dzięki którym policja miała dostęp do nagrania z przerażającą sceną. Mało brakowało, a zaatakowana kobieta skończyłaby swój żywot pod kołami nadjeżdżającego pociągu. Od upadku dzieliły ją już centymetry i na szczęście udało jej się zachować równowagę. Napastnik w tym czasie zdążył się ulotnić, ale dzięki monitoringowi udało się go namierzyć.

Okazało się, że mężczyzna ma 42 lata i został zatrzymany już tego samego dnia. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności z tytułu art. 160 Kodeksu karnego, który mówi o narażeniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Trzymaj się z dala od krawędzi peronu

Warszawa jest miastem ludzi zabieganych. Kto mieszka w stolicy, ten wie, że przemieszczający się po niej ludzie mają tendencję do życia w pośpiechu. To natomiast potrafi narazić ich na nieprzyjemne sytuacje, a czasami nawet niebezpieczeństwa. Stacje pociągowe, w tym również te metra, to przestrzeń, gdzie nie trudno o widok osoby goniącej za swoim pociągiem, który właśnie odjeżdża z peronu. Często taka osoba w pośpiechu nie zauważa innych podróżnych i potrafi niechcący kogoś potrącić lub nawet wywrócić.

Dlatego nigdy nie należy stać przy krawędzi peronu i zawsze trzeba mieć oczy szeroko otwarte, aby również nikt nam w biegu nie wyrwał z ręki telefonu, portfela czy całego bagażu.

Źródło: Onet

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz