Janda, Hołdys i Seweryn w nowym spocie PiS. A to nie koniec! "Żeby im żyło się lepiej" [WIDEO]
Przemysław Czarnek zaprezentował nowy spot PiS, który ma uderzać w Donalda Tuska. Autorzy wykorzystali w nim wizerunek m.in. Krystyny Jandy i Andrzeja Seweryna. Nowy spot PiS atakuje artystów Kiedy wydaje się, że już nie można być bardziej cynicznym, PiS udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. 4 maja z samego rana Przemysław Czarnek zaprezentował nowy spot partii z Nowogrodzkiej, który błyskawicznie rozszedł się po sieci – udostępniają go jeden po drugim działacze PiS i najwyraźniej są z siebie dumni. Materiał ma atakować premiera Donalda Tuska, ale jego autorzy wykorzystali wizerunki znanych artystów. – Zapłacisz więcej, dostaniesz to samo. Po to, żeby im żyło się lepiej. Nowy podatek Tuska. Codziennie wyższe ceny – napisał na X Przemysław Czarnek. Spot nawiązuje do reklam jednej z sieci oferującej sprzęt RTV i AGD. – Już teraz w każdym sklepie: laptopy, telewizory, smartfony, dekodery i drukarki w górę. Donald Tusk wprowadza nowy podatek. Zapłacisz więcej, dostaniesz to samo. Po to, by im żyło się lepiej – słyszymy w spocie, w którym oprócz premiera, widzimy też kilku popularnych polskich artystów. Codziennie wyższe ceny – mówi lektor w klipie. Obok Donalda Tuska na nagraniu PiS widzimy Andrzeja Seweryna, Krystynę Jandę, Zbigniewa Hołdysa, Barbarę Kurdej-Szatan i Jasia Kapelę –
![Janda, Hołdys i Seweryn w nowym spocie PiS. A to nie koniec! "Żeby im żyło się lepiej" [WIDEO]](https://crowdmedia.pl/wp-content/uploads/2026/05/Projekt-bez-nazwy169.png)
Przemysław Czarnek zaprezentował nowy spot PiS, który ma uderzać w Donalda Tuska. Autorzy wykorzystali w nim wizerunek m.in. Krystyny Jandy i Andrzeja Seweryna.
Nowy spot PiS atakuje artystów
Kiedy wydaje się, że już nie można być bardziej cynicznym, PiS udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. 4 maja z samego rana Przemysław Czarnek zaprezentował nowy spot partii z Nowogrodzkiej, który błyskawicznie rozszedł się po sieci – udostępniają go jeden po drugim działacze PiS i najwyraźniej są z siebie dumni. Materiał ma atakować premiera Donalda Tuska, ale jego autorzy wykorzystali wizerunki znanych artystów.
– Zapłacisz więcej, dostaniesz to samo. Po to, żeby im żyło się lepiej. Nowy podatek Tuska. Codziennie wyższe ceny – napisał na X Przemysław Czarnek. Spot nawiązuje do reklam jednej z sieci oferującej sprzęt RTV i AGD. – Już teraz w każdym sklepie: laptopy, telewizory, smartfony, dekodery i drukarki w górę. Donald Tusk wprowadza nowy podatek. Zapłacisz więcej, dostaniesz to samo. Po to, by im żyło się lepiej – słyszymy w spocie, w którym oprócz premiera, widzimy też kilku popularnych polskich artystów. Codziennie wyższe ceny – mówi lektor w klipie.
Obok Donalda Tuska na nagraniu PiS widzimy Andrzeja Seweryna, Krystynę Jandę, Zbigniewa Hołdysa, Barbarę Kurdej-Szatan i Jasia Kapelę – to taki lewicowy aktywista, walczy we frak fightach i trudno go zestawiać z takimi postaciami jak Hołdys czy Janda.
Zapłacisz więcej, dostaniesz to samo. Po to, żeby im żyło się lepiej. #NowyPodatekTuska. Codziennie wyższe ceny. pic.twitter.com/6WZFAZLutP
— Przemysław Czarnek (@CzarnekP) May 4, 2026
Nowelizacja ustawy
O co w ogóle chodzi w tym spocie? O ustawę reprograficzą – 30 kwietnia ministra Marta Cienkowska podpisała nowelizację rozporządzenia dotyczącego opłat od urządzeń i nośników służących do utrwalania utworów oraz opłat od tych urządzeń i nośników z tytułu ich sprzedaży przez producentów i importerów. To pierwsza nowelizacja rozporządzenia od 15 lat. „Nowelizacja dostosowuje polskie prawo do współczesnych realiów technologicznych oraz standardów Unii Europejskiej. Przepisy wejdą w życie po 6 miesiącach od dnia ogłoszenia rozporządzenia w Dzienniku Ustaw RP” – czytamy na stronie ministerstwa.
Oczywiście na podstawie nowelizacji możliwość zarobienia będą mieli wszyscy artyści – również ci sympatyzujący z PiS, ale to już Czarnkowi nie pasuje do tezy. Swoje trzy grosze dorzucił też Rafał Bochenek. – Gratulacje dla Barbary Kurdej-Szatan, Krystyny Jandy, Andrzeja Seweryna i innych. Dzięki nowemu podatkowi Tuska oni zarobią w tym roku więcej, a Polacy to sfinansują z prywatnych pieniędzy — czytamy w innym wpisie rzecznika PiS.
Gratulacje dla Barbary Kurdej-Szatan, Krystyny Jandy, Andrzeja Seweryna i innych👏
Dzięki #NowyPodatekTuska oni zarobią w tym roku więcej, a Polacy to sfinansują z prywatnych pieniędzy❗️
Wpływy z tytułu opłaty reprograficznej nałożonej na urządzenia elektroniczne wzrosną o ok.…— Rafał Bochenek (@RafalBochenek) May 4, 2026
Źródło: Onet
Udostepnij artykul
