Polityka i spoleczenstwo

Jest i on! Prezes rozsiadł się w fotelu i przemówił do narodu. Co za wielkanocne życzenia! "Zło może przegrać"

4 kwietnia 2026, 07:40135 wyswietlen
Udostępnij:

Jarosław Kaczyński przemówił do Polaków! Z ust prezesa padły wymowne wielkanocne życzenia. – Życzę siły, nadziei i zwycięstwa. Zwycięstwa dobra nad złem – mówił prezes. Kaczyński składa wielkanocne życzenia Dziś Wielka Sobota, już tylko godziny dzielą nas od Wielkanocy. To moment, gdy na media społecznościowe wskakują filmiki z życzeniami od polityków. Nie zabrakło oczywiście życzeń od Jarosława Kaczyńskiego, które pojawiły się w mediach społecznościowych PiS z samego sobotniego ranka. – Szanowni państwo, przed nami święta Wielkiej Nocy, najważniejsze święta chrześcijańskie. Święta zwycięstwa życia nad śmiercią, święta zwycięstwa nadziei nad zwątpieniem. Święta, które powinny budować w nas nadzieję, siłę i wiarę – mówił prezes, a montażysta zgrabnie wplótł w materiał przebitki z przygotowań wielkanocnego stołu. – Wiarę w to, że wszelkie trudności mogą być przełamane, że w naszych rodzinach, naszym życiu społecznym, naszym życiu narodowym, zło może przegrać, a zwycięstwo odnieść może dobro. Tego państwu życzę. W życiu osobistym, w naszych rodzinach, tego życzę państwu w naszym wspólnym, narodowym życiu – kontynuował prezes. Dobrych, spokojnych, wesołych Świąt Wielkanocnych! pic.twitter.com/b5ulYwgEwJ — Jarosław Kaczyński (@OficjalnyJK) April 4, 2026 – Życzę siły, nadziei i zwycięstwa. Zwycięstwa dobra nad złem – skwitował. I choć Kaczyński nie sprecyzował, o jakie „zło” i „zwycięstwo” chodzi, to, umówmy się, można

Jest i on! Prezes rozsiadł się w fotelu i przemówił do narodu. Co za wielkanocne życzenia! "Zło może przegrać"

Jarosław Kaczyński przemówił do Polaków! Z ust prezesa padły wymowne wielkanocne życzenia. – Życzę siły, nadziei i zwycięstwa. Zwycięstwa dobra nad złem – mówił prezes.

Kaczyński składa wielkanocne życzenia

Dziś Wielka Sobota, już tylko godziny dzielą nas od Wielkanocy. To moment, gdy na media społecznościowe wskakują filmiki z życzeniami od polityków. Nie zabrakło oczywiście życzeń od Jarosława Kaczyńskiego, które pojawiły się w mediach społecznościowych PiS z samego sobotniego ranka.

Szanowni państwo, przed nami święta Wielkiej Nocy, najważniejsze święta chrześcijańskie. Święta zwycięstwa życia nad śmiercią, święta zwycięstwa nadziei nad zwątpieniem. Święta, które powinny budować w nas nadzieję, siłę i wiarę – mówił prezes, a montażysta zgrabnie wplótł w materiał przebitki z przygotowań wielkanocnego stołu. – Wiarę w to, że wszelkie trudności mogą być przełamane, że w naszych rodzinach, naszym życiu społecznym, naszym życiu narodowym, zło może przegrać, a zwycięstwo odnieść może dobro. Tego państwu życzę. W życiu osobistym, w naszych rodzinach, tego życzę państwu w naszym wspólnym, narodowym życiu – kontynuował prezes.

Życzę siły, nadziei i zwycięstwa. Zwycięstwa dobra nad złem – skwitował. I choć Kaczyński nie sprecyzował, o jakie „zło” i „zwycięstwo” chodzi, to, umówmy się, można tu wyczuć polityczne aluzje.

Życzenia Donalda Tuska

Wielkanocne życzenia złożył też premier Donald Tusk. Szef rządu nawiązał do słów piosenki Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”.

Te słowa mogą być mottem dla czasów, w których żyjemy. Już za chwilę przy świątecznych stołach będziemy komentować zaniepokojeni, czasem wręcz zaskoczeni, kolejne zdarzenia, które potwierdzają aktualność tych słów – zaczął swoje życzenia Tusk. – Wokół nas, w miejscach najmniej spodziewanych, demokracja i porządek zmieniają się w skorumpowane autokracje, a chaos zastępuje umiarkowany ład. Podważane są odwieczne reguły i fundamenty naszej politycznej wspólnoty, a wielcy tego świata zaskakują nas najbardziej niedorzecznymi działaniami. I tylko wojna pozostaje tym samym niezmiennym złem, co zawsze – kontynuował Tusk. Jak podkreślił, ten „nowy nieład”, zaskakuje wszystkich nas.

I dlatego dziś, szczególnie dziś, właśnie w te święta, popatrzmy na siebie i przypomnijmy sobie dalszy ciąg tej piosenki: „Ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim” – wskazał premier i zachęcił, by nie tracić wiary w „swoich bliskich i w swój kraj”.

Kochani, dużo miłości, ciepła i spokoju na święta. Dopóki jesteśmy razem, nikt i nic nas nie złamie – skwitował Donald Tusk.

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz

Jest i on! Prezes rozsiadł się w fotelu i przemówił do narodu. Co za wielkanocne życzenia! "Zło może przegrać" | CrowdMedia