Polityka i spoleczenstwo

Kaczyński od rana wyzywa na miesięcznicy! Tak pobudzonego dawno go nie widzieliście - CrowdMedia

10 czerwca 2026, 07:400 wyswietlen
Udostępnij:

Co tam się dzieje! Jarosław Kaczyński od samego rana grzmi i wygraża pod pomnikiem smoleńskim. XXXXXx - ciskał gromy prezes PiS.

Kaczyński od rana wyzywa na miesięcznicy! Tak pobudzonego dawno go nie widzieliście - CrowdMedia

Co tam się dzieje! Jarosław Kaczyński od samego rana grzmi i wygraża pod pomnikiem smoleńskim. – Są tu też głupcy, skończeni głupcy, którzy wierzą w te wszystkie opowieści, służą Rosji, służą tym wszystkim, którzy chcą szkodzić Polsce – ciskał gromy prezes PiS.

To już tradycja PiS

Kolejny miesiąc, kolejna miesięcznica i… kolejna awantura. To już tradycja, że 10. dnia każdego miesiąca na placu Piłsudskiego w Warszawie dochodzi do mniejszych lub większych incydentów. Jarosław Kaczyński i jego świta najpierw idą do kościoła (pomodlić się za zdradzieckie mordy?), później przychodzą pod pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej, by uczcić kolejną miesięcznicę, a na miejscu czekają już manifestanci.

Nie inaczej było i tym razem. Niemal punktualnie o 9.00 Jarosław Kaczyński zjawił się na Pl. Piłsudskiego w Warszawie. W reprezentacji Nowogrodzkiej znaleźli się m.in. Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin czy Robert Telus. A prezes? Mówił to, co zawsze.

Kaczyński grzmi na kolejnej miesięcznicy

– Eskalują, eskalują i jeszcze raz eskalują. Eskalują, bo muszą bronić rzeczy nie do obrony. Zbrodnia Putina, zbrodnia Rosji i jego polskich współpracowników, to jest prawda o katastrofie smoleńskiej, o zamachu smoleńskim. Ci, którzy dzisiaj są, niezależnie od tego, czym się bezpośrednio kierują, bo są tu też głupcy, skończeni głupcy, którzy wierzą w te wszystkie opowieści, służą Rosji, służą tym wszystkim, którzy chcą szkodzić Polsce, którzy prowadzą z Polską wojnę hybrydową, tym wszystkim, którzy chcą nasz kraj zniszczyć – mówił przed Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej Jarosław Kaczyński.

To, że chroni ich policja, jest najlepszym dowodem na to, że ta obecna władza niestety też jest w tym froncie. To jest fatalne, ale możemy to zmienić, potrzebna jest wielka mobilizacja, potrzebna jest jedność prawicy i wtedy przyjdzie zwycięstwo. Wtedy tych ludzi tutaj nie będzie, będzie dokładnie wyjaśnione, czym się kierowali, z kim są powiązani, no i jakie kary będą musieli z tego powodu ponieść – dodawał.

– Zrobią to niezależne, losowane, kierowane przez prezesów, którzy powinni tymi sądami kierować a zostali nielegalnie usunięci, sądy. Zrobi to prokuratura, kierowana przez legalnych prokuratorów. Pamiętajcie, to przyjdzie i nie trzeba będzie na to długo czekać – podsumował Kaczyński.

Czy to na dziś koniec? Trudno to zakładać, tym bardziej, że Jarosław Kaczyński i jego świta zjawiali się wielokrotnie pod pomnikiem smoleńskim późnym popołudniem lub wieczorem. Czy znów odbędzie się walka o wiązankę? Przekonamy się w ciągu kilkunastu najbliższych godzin.

Źródło: TVN24

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz