Nawrocki patrzy i... Na pewno nie jest zadowolony! TAK ocenili go Polacy, zero zaskoczenia. „Jeśli chciał być...”
Polacy wystawili ocenę Karolowi Nawrockiemu. Jeżeli chciał on być „prezydentem wszystkich Polaków” to na pewno nie będzie zadowolony z wyników najnowszego sondażu. Ale to minęło! Wydawać się może, że Karol Nawrocki ledwo co wprowadził się do Pałacu Prezydenckiego, a tu mija już dziewiąty miesiąc jego kadencji! I sam zainteresowany już chyba wie, że prezydentura to nie tylko lansowanie się na siłowni, zjedzenie kebabu z młodzieżą i wyjazd do USA, by strzelić sobie fotkę z Donaldem Trumpem. Ostatnie miesiące nie są dla Nawrockiego idealne. Weto ustawy wdrażającej SAFE okazało się mocnym ciosem wizerunkowym, bo rządzący szybko obwołali go hamulcowym rozwoju polskiej armii. Weta ustawy o kryptowalutach też źle się zestarzały, gdy Polską wstrząsnęła afera Zondacrypto. Do tego dochodzi niezrozumiałe zachowanie prezydenta w sprawie nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Nawrocki przyjął ślubowanie tylko od dwojga, zignorował czworo, ale nie potrafi wyjaśnić, na podstawie jakich przepisów to zrobił. Rekordowa liczba wet pokazuje, że jego głównym celem jest rzucanie kłód pod nogi rządu, a do tego lubi rozszerzać swoje kompetencje, jakby w Polsce obowiązywał system prezydencki. Środowisko prezydenta lubi uzasadniać wszystkie kontrowersyjne decyzje i rozszerzanie kompetencji faktem, że Nawrocki zdobył w wyborach ponad 10 mln głosów. Nic nie mówią o tym, że również ponad 10

Polacy wystawili ocenę Karolowi Nawrockiemu. Jeżeli chciał on być „prezydentem wszystkich Polaków” to na pewno nie będzie zadowolony z wyników najnowszego sondażu.
Ale to minęło! Wydawać się może, że Karol Nawrocki ledwo co wprowadził się do Pałacu Prezydenckiego, a tu mija już dziewiąty miesiąc jego kadencji! I sam zainteresowany już chyba wie, że prezydentura to nie tylko lansowanie się na siłowni, zjedzenie kebabu z młodzieżą i wyjazd do USA, by strzelić sobie fotkę z Donaldem Trumpem.
Ostatnie miesiące nie są dla Nawrockiego idealne. Weto ustawy wdrażającej SAFE okazało się mocnym ciosem wizerunkowym, bo rządzący szybko obwołali go hamulcowym rozwoju polskiej armii. Weta ustawy o kryptowalutach też źle się zestarzały, gdy Polską wstrząsnęła afera Zondacrypto. Do tego dochodzi niezrozumiałe zachowanie prezydenta w sprawie nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Nawrocki przyjął ślubowanie tylko od dwojga, zignorował czworo, ale nie potrafi wyjaśnić, na podstawie jakich przepisów to zrobił. Rekordowa liczba wet pokazuje, że jego głównym celem jest rzucanie kłód pod nogi rządu, a do tego lubi rozszerzać swoje kompetencje, jakby w Polsce obowiązywał system prezydencki.
Środowisko prezydenta lubi uzasadniać wszystkie kontrowersyjne decyzje i rozszerzanie kompetencji faktem, że Nawrocki zdobył w wyborach ponad 10 mln głosów. Nic nie mówią o tym, że również ponad 10 mln głosów dostał Rafał Trzaskowski. Niestety, Nawrocki przez te dziewięć miesięcy nie zrobił nic, by przekonać do siebie potężną grupę, która na niego nie zagłosowała. I to widać po najnowszym sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, w którym zapytano Polaków o ocenę dotychczasowej prezydentury Karola Nawrockiego.
No i wyniki sondażu nie są zaskakujące – mamy podział na pół. Aż 49,5 proc. badanych ocenia kadencję Nawrockiego źle. W tym aż 31,8 proc. osób oceniła ją „zdecydowanie negatywnie”. Po drugiej stronie 47 proc. ankietowanych, z czego 28 proc. „zdecydowanie pozytywnie” i 19 proc. „raczej pozytywnie”.
Nie dziwi, że tylko 3 proc. wyborców koalicji rządzącej ocenia Nawrockiego pozytywnie. Prezydent może liczyć za to na 80-proc. poparcie wyborców opozycji.
Jedno jest jasne – jeżeli Nawrocki chciał zostać prezydentem „wszystkich Polaków”, to mu się to nie udało. Ale po jego działaniach można mieć wątpliwości, czy taki był jego cel.
Źródło: WP
Udostepnij artykul
