NOKAUT! Był już wieczór, gdy Sikorski pokazał grafikę z uciekinierami z PiS. "Polskie patrioty"
Radosław Sikorski opublikował w sieci grafikę, która bezbłędnie podsumowała uciekinierów z PiS. Oj, ten wymowny obrazek nie spodoba się obrońcom Zbigniewa Ziobry i Marcina Romanowskiego. Jeden się odnalazł, drugi… Minął już rok, odkąd Marcin Romanowski i Zbigniew Ziobro uciekli przed polskim wymiarem sprawiedliwości na Węgry i zaczęli zgrywać ofiary „reżimu Tuska”. W ostatnich kilkunastu miesiącach mieliśmy do czynienia z tyloma zwrotami akcji, że mógłby powstać z tego scenariusz na film kryminalny. Ostatnie tygodnie wyglądały następująco: Viktor Orban stracił władzę na Węgrzech, a nowy premier Peter Magyar wielokrotnie mówił, że polityczni uciekinierzy, Zbigniew Ziobro i Marcin Romanowski, nie mają czego w Budapeszcie szukać. Ziobro nie zamierzał więc ryzykować i szybciutko wdrożył plan B. Jak poinformowały w prawicowe media, PiS-owski uciekinier opuścił Węgry i poleciał do Stanów Zjednoczonych. Informację na antenie Telewizji Republika potwierdził sam zainteresowany. Jakby tego była mało ogłoszono, że Ziobro będzie od teraz… korespondentem politycznym tej stacji. – To dla mnie zaszczyt. Bardzo się cieszę, że będę mógł w największej konserwatywnej telewizji w Europie uczestniczyć w debatach i przedstawiać punkt widzenia komentatora oraz uczestnika sporu politycznego – mówił dumny z nowej fuchy Ziobro. Wymowna grafika Romanowski? Drugi uciekinier budzi zdecydowanie mniejsze zainteresowanie mediów. Gdzie jest teraz? Wiadomo, że już

Radosław Sikorski opublikował w sieci grafikę, która bezbłędnie podsumowała uciekinierów z PiS. Oj, ten wymowny obrazek nie spodoba się obrońcom Zbigniewa Ziobry i Marcina Romanowskiego.
Jeden się odnalazł, drugi…
Minął już rok, odkąd Marcin Romanowski i Zbigniew Ziobro uciekli przed polskim wymiarem sprawiedliwości na Węgry i zaczęli zgrywać ofiary „reżimu Tuska”. W ostatnich kilkunastu miesiącach mieliśmy do czynienia z tyloma zwrotami akcji, że mógłby powstać z tego scenariusz na film kryminalny.
Ostatnie tygodnie wyglądały następująco: Viktor Orban stracił władzę na Węgrzech, a nowy premier Peter Magyar wielokrotnie mówił, że polityczni uciekinierzy, Zbigniew Ziobro i Marcin Romanowski, nie mają czego w Budapeszcie szukać. Ziobro nie zamierzał więc ryzykować i szybciutko wdrożył plan B. Jak poinformowały w prawicowe media, PiS-owski uciekinier opuścił Węgry i poleciał do Stanów Zjednoczonych. Informację na antenie Telewizji Republika potwierdził sam zainteresowany.
Jakby tego była mało ogłoszono, że Ziobro będzie od teraz… korespondentem politycznym tej stacji. – To dla mnie zaszczyt. Bardzo się cieszę, że będę mógł w największej konserwatywnej telewizji w Europie uczestniczyć w debatach i przedstawiać punkt widzenia komentatora oraz uczestnika sporu politycznego – mówił dumny z nowej fuchy Ziobro.
Wymowna grafika
Romanowski? Drugi uciekinier budzi zdecydowanie mniejsze zainteresowanie mediów. Gdzie jest teraz? Wiadomo, że już nie na Węgrzech. Wiele wskazuje na to, że jest również w Stanach Zjednoczonych, choć Krzysztof Rutkowski przekonuje, że polityk PiS jest w Europie. – Romanowski jest w Rumunii. Wiemy, gdzie i zawstydzimy polskie służby. (…) Mamy doskonałe kontakty z policją na terenie Bukaresztu. W czasie ostatniej realizacji na terenie Bukaresztu odnieśliśmy bardzo duży sukces. Tak sądzę będzie również w tym przypadku – powiedział detektyw-celebryta w rozmowie z „Faktem”.
Teraz sagę związaną z ucieczką duetu z PiS skomentował Radosław Sikorski, który udostępnił na platformie X wymowną grafikę autorstwa „Czasem rysuję”, na której widnieją system Patriot oraz podobizny Ziobry i Romanowskiego. „Amerykańskie Patrioty w Polsce. Polskie patrioty w Ameryce” – czytamy. Nic dodać, nic ująć.
— Radosław Sikorski 🇵🇱🇪🇺 (@sikorskiradek) May 15, 2026
Źródło: Fakt.pl
Udostepnij artykul
