Po klęsce Orbana Ziobro wyjedzie do TEGO kraju? Wójcik usłyszał pytanie, tak wymigał się od odpowiedzi. „Być może pan...”
Zbigniew Ziobro musi sobie szukać nowej kryjówki? Michał Wójcik został zapytany o plany swojego partyjnego kolegi. Co dalej z uciekinierami? W niedzielę Węgrzy powiedzieli „dość” rządom Viktora Orbana i jego partii Fidesz. Miażdżące zwycięstwo osiągnęła opozycyjna partia TISZA, której liderem jest Peter Magyar. TISZA zdobędzie najprawdopodobniej większość konstytucyjną. Utrata władzy przez Orbana to dramat dla dwóch uciekinierów, posłów PiS Zbigniewa Ziobry i Marcina Romanowskiego. Przyszły premier Peter Magyar już dał do zrozumienia, że ci panowie nie mają czego szukać na Węgrzech. – My na Węgrzech nie będziemy azylem dla międzynarodowych przestępców. Mogę tylko zasugerować panom Ziobrze i Romanowskiemu, że jeśli nie mają nic do ukrycia, to powinni wrócić do domu i powinni stanąć przed narodem – powiedział lider partii TISZA. O przyszłe losy Ziobry i Romanowskiego zapytany został Michał Wójcik. Poseł PiS gościł w programie „Tłit” Wirtualnej Polski. Przyznał, że kontaktował się z Ziobrą. – Rozmawiałem kilka dni temu z ministrem Zbigniewem Ziobrą. Natomiast na ten temat nie rozmawialiśmy. W żadnym razie. Natomiast niezależnie od tego i tak prawo zostało zmienione na Węgrzech, o czym pan doskonale wie. To nie jest tak, że pan Magyar decyduje o pewnych rzeczach – przekonywał Wójcik. – Można chodzić z pochodnią i opowiadać, że nagle Węgry

Zbigniew Ziobro musi sobie szukać nowej kryjówki? Michał Wójcik został zapytany o plany swojego partyjnego kolegi.
Co dalej z uciekinierami?
W niedzielę Węgrzy powiedzieli „dość” rządom Viktora Orbana i jego partii Fidesz. Miażdżące zwycięstwo osiągnęła opozycyjna partia TISZA, której liderem jest Peter Magyar. TISZA zdobędzie najprawdopodobniej większość konstytucyjną.
Utrata władzy przez Orbana to dramat dla dwóch uciekinierów, posłów PiS Zbigniewa Ziobry i Marcina Romanowskiego. Przyszły premier Peter Magyar już dał do zrozumienia, że ci panowie nie mają czego szukać na Węgrzech.
– My na Węgrzech nie będziemy azylem dla międzynarodowych przestępców. Mogę tylko zasugerować panom Ziobrze i Romanowskiemu, że jeśli nie mają nic do ukrycia, to powinni wrócić do domu i powinni stanąć przed narodem – powiedział lider partii TISZA.
O przyszłe losy Ziobry i Romanowskiego zapytany został Michał Wójcik. Poseł PiS gościł w programie „Tłit” Wirtualnej Polski. Przyznał, że kontaktował się z Ziobrą.
– Rozmawiałem kilka dni temu z ministrem Zbigniewem Ziobrą. Natomiast na ten temat nie rozmawialiśmy. W żadnym razie. Natomiast niezależnie od tego i tak prawo zostało zmienione na Węgrzech, o czym pan doskonale wie. To nie jest tak, że pan Magyar decyduje o pewnych rzeczach – przekonywał Wójcik. – Można chodzić z pochodnią i opowiadać, że nagle Węgry będą krajem miodem płynącym, natomiast czym innym jest rzeczywistość. A rzeczywistość jest taka, że chyba na Węgrzech jeszcze jest trójpodział władzy – ironizował polityk PiS.
Wójcik: „Ziobro da radę”
Wójcik został zapytany, czy jest ziarno prawdy w plotkach, jakoby Ziobro i Romanowski planowali ewakuację do Stanów Zjednoczonych.
– Nie mam żadnej wiedzy na ten temat. Być może pan ma. Natomiast media polskie lubią plotkować. Prawdy zazwyczaj w tym niewiele, ale ja nie wchodzę w temat plotek. Nie mam po prostu takiej wiedzy – nie chciał bawić się w spekulacje polityk PiS. Zapewniał przy tym że Ziobro jest „w dobrym stanie psychicznym”.
– Proszę się nie martwić. Zbigniew Ziobro sobie da radę – mówił Wójcik i dodał, że były minister wróci do kraju, gdy „Polska będzie wolna”. Teraz, zdaniem posła PiS, nasz kraj jest „zniewolony przez rząd Donalda Tuska”.
– Nie ukrywam, że ta władza to jest władza, która doprowadziła do ruiny kasę na budżet Polski. Nie mam cienia wątpliwości co do tego, ale jeżeli chodzi o demokrację, jest dokładnie ta sama sytuacja. Być może dlatego Magyar pójdzie tą samą drogą i dlatego do swojego towarzysza z Warszawy niebawem przyjedzie z pierwszą wizytą – kpił Michał Wójcik.
Źródło: WP
Udostepnij artykul
