Pokazał się! Była 7:05, gdy Romanowski przerwał milczenie i opublikował TO nagranie. „Walka o Polskę trwa”
Marcin Romanowski przerwał milczenie! Uciekinier opublikował film, w którym zapowiada „walkę o Polskę” i „zwycięstwo z kryptodyktaturą Tuska”. Nie ujawnił jednak, gdzie przebywa. Vikotr Orban stracił władzę na Węgrzech, więc PiS-owscy uciekinierzy Zbigniew Ziobro i Marcin Romanowski nie mogą już liczyć na azyl w Budapeszcie. Ziobro wyjechał więc już do USA i od kilku dni lansuje się w mediach, o Romanowskim było cicho. Jego sytuacja jest bardziej skomplikowana, ponieważ w przeciwieństwie do Ziobry, wydany jest za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Wiceszef MSZ Marcin Bosacki przyznał, że resort dysponuje prawdopodobnymi informacjami, że Romanowskiego nie ma już na Węgrzech. – Teoretycznie powinien zostać zatrzymany we wszystkich krajach strefy Schengen i Unii Europejskiej, które przestrzegają wzajemnej pomocy w ściganiu przestępców. Może być też tak, że on już jest poza Unią Europejską. To nie jest moja wiedza, raczej analiza z dostępnych nam danych – powiedział wiceminister w rozmowie z Interią. Romanowski przerwał milczenie! Romanowski przerwał milczenie w czwartkowy poranek. Opublikował nagranie na swoim kanale na YouTube i udostępnił je w mediach społecznościowych. Romanowski nie przyznał się, gdzie jest, ale zapowiedział dalszą „walkę o Polskę”. – Zmieniają się okoliczności, ale walka o Polskę trwa i będzie trwać, aż do zwycięstwa nad tą szkodliwą i haniebną

Marcin Romanowski przerwał milczenie! Uciekinier opublikował film, w którym zapowiada „walkę o Polskę” i „zwycięstwo z kryptodyktaturą Tuska”. Nie ujawnił jednak, gdzie przebywa.
Vikotr Orban stracił władzę na Węgrzech, więc PiS-owscy uciekinierzy Zbigniew Ziobro i Marcin Romanowski nie mogą już liczyć na azyl w Budapeszcie. Ziobro wyjechał więc już do USA i od kilku dni lansuje się w mediach, o Romanowskim było cicho. Jego sytuacja jest bardziej skomplikowana, ponieważ w przeciwieństwie do Ziobry, wydany jest za nim Europejski Nakaz Aresztowania.
Wiceszef MSZ Marcin Bosacki przyznał, że resort dysponuje prawdopodobnymi informacjami, że Romanowskiego nie ma już na Węgrzech.
– Teoretycznie powinien zostać zatrzymany we wszystkich krajach strefy Schengen i Unii Europejskiej, które przestrzegają wzajemnej pomocy w ściganiu przestępców. Może być też tak, że on już jest poza Unią Europejską. To nie jest moja wiedza, raczej analiza z dostępnych nam danych – powiedział wiceminister w rozmowie z Interią.
Romanowski przerwał milczenie!
Romanowski przerwał milczenie w czwartkowy poranek. Opublikował nagranie na swoim kanale na YouTube i udostępnił je w mediach społecznościowych. Romanowski nie przyznał się, gdzie jest, ale zapowiedział dalszą „walkę o Polskę”.
– Zmieniają się okoliczności, ale walka o Polskę trwa i będzie trwać, aż do zwycięstwa nad tą szkodliwą i haniebną kryptodyktaturą Tuska – rozpoczął uciekinier. – To był ważny etap mojej działalności, etap w którym mimo represji konsekwentnie robiłem swoje. Dokumentowałem bezprawie, reagowałem na kolejne szkodliwe działanie władzy, broniłem sprawę, które dla Polski są fundamentalne. Pokazałem na konkretnych przykładach, jak wygląda mechanizm działania bezprawia koalicji 13 grudnia. Przejmowanie instytucji, naciski na sędziów, manipulowanie postępowaniami, robienie z całego aparatu państwa narzędzia do brutalnej walki politycznej prowadzonej z niskich pobudek zemsty – grzmiał Romanowski. W dalszej części nagrania żalił się, że ściganie go to „ordynarna represja”.
Zmieniają się okoliczności, ale jedno pozostaje niezmienne — walka o Polskę trwa! Mimo ordynarnego bezprawia, represji i zastraszania.
Nie cofnę się ani o krok — ta walka zakończy się zwycięstwem! 🇵🇱https://t.co/055w6r5dgG
— Marcin Romanowski (@RomanowskiPL) May 14, 2026
– Ale ten etap pokazał mi jedno. Można się przeciwstawić. Można mówić prawdę. Można działać nawet w najtrudniejszych warunkach. Dlatego idziemy dalej. Jeszcze mocniej. Jeszcze bardziej konsekwentnie. Nie cofniemy się. Walczę dalej dla zwycięstwa Polski z tymi marionetkami Berlina i Brukseli – zapowiedział Romanowski, który – według doniesień telewizji wPolsce24, przebywa wraz z Ziobrą w USA.
Udostepnij artykul
