Polityka i spoleczenstwo

Prezes nie spał, przed północą pokazał TO zdjęcie ze spotkania. Co za towarzystwo! „Do zwycięstwa”

24 kwietnia 2026, 08:14357 wyswietlen
Udostępnij:

W PiS znów jest słodko i wesoło! Przed północą Jarosław Kaczyński pochwalił się wspólną fotką z Mateuszem Morawieckim i Przemysławem Czarnkiem. – Do zwycięstwa! – skomentował prezes. Nocne rozmowy prezesa Siedem minut przed północą na profilu Jarosława Kaczyńskiego pojawił się krótki post z wymownym zdjęciem. Widzimy suto zastawiony owocami i ciastem stół, a wspólnym posiłkiem cieszą się Jarosław Kaczyński z Mateuszem Morawieckim po swej prawicy i Przemysławem Czarnkiem po swej lewicy. – Kolejna dobra rozmowa. Do zwycięstwa! – czytamy w poście prezesa. Wpis oczywiście udostępnili towarzysze Kaczyńskiego. – Dobrze być razem! – napisał tuż po północy Czarnek. – Pełen oddech dla Polski złapany! Do zwycięstwa – skomentował Morawiecki, trochę później, aż 37 minut po północy. Dobrze być razem! 🇵🇱👏✌️ https://t.co/VNOPuwj1ZP — Przemysław Czarnek (@CzarnekP) April 23, 2026 Pełen oddech dla Polski złapany! 🫁 Do zwycięstwa 🇵🇱 https://t.co/i19iG3HDYT — Mateusz Morawiecki (@MorawieckiM) April 23, 2026 Wspólna fotka ma pokazać, że kryzys w PiS minął i teraz znów wszyscy w partii kochają się i działają razem. A przecież partia stała już na skraju rozpadu, gdy Mateusz Morawiecki założył wewnątrz PiS stowarzyszenie Rozwój Plus, do którego przyciągnął kilkudziesięciu posłów. Kaczyński groził publicznie, że stowarzyszenie nie może funkcjonować, a ci, którzy w nim zostaną, nie mogą

Prezes nie spał, przed północą pokazał TO zdjęcie ze spotkania. Co za towarzystwo! „Do zwycięstwa”

W PiS znów jest słodko i wesoło! Przed północą Jarosław Kaczyński pochwalił się wspólną fotką z Mateuszem Morawieckim i Przemysławem Czarnkiem. – Do zwycięstwa! – skomentował prezes.

Nocne rozmowy prezesa

Siedem minut przed północą na profilu Jarosława Kaczyńskiego pojawił się krótki post z wymownym zdjęciem. Widzimy suto zastawiony owocami i ciastem stół, a wspólnym posiłkiem cieszą się Jarosław Kaczyński z Mateuszem Morawieckim po swej prawicy i Przemysławem Czarnkiem po swej lewicy.

Kolejna dobra rozmowa. Do zwycięstwa! – czytamy w poście prezesa. Wpis oczywiście udostępnili towarzysze Kaczyńskiego.

Dobrze być razem! – napisał tuż po północy Czarnek.

Pełen oddech dla Polski złapany! Do zwycięstwa – skomentował Morawiecki, trochę później, aż 37 minut po północy.

Wspólna fotka ma pokazać, że kryzys w PiS minął i teraz znów wszyscy w partii kochają się i działają razem. A przecież partia stała już na skraju rozpadu, gdy Mateusz Morawiecki założył wewnątrz PiS stowarzyszenie Rozwój Plus, do którego przyciągnął kilkudziesięciu posłów. Kaczyński groził publicznie, że stowarzyszenie nie może funkcjonować, a ci, którzy w nim zostaną, nie mogą liczyć na miejsca na listach PiS w przyszłorocznych wyborach.

Kaczyński dogadał się z Morawieckim

W poniedziałek 20 kwietnia doszło do spotkania Kaczyńskiego z Morawieckim. I panowie mieli dojść do kompromisu dotyczącego stowarzyszenia. Inicjatywa byłego premiera może być kontynuowana, ale na specjalnych warunkach. Nie może przyjmować w swoje szeregi „kolejnych członków PiS, w tym parlamentarzystów”, nie może tworzyć struktur lokalnych i powoływać pełnomocników.

Wygląda na to, że Morawiecki zacznie ściślej współpracować z kandydatem PiS na premiera, Przemysławem Czarnkiem. 25 kwietnia w Warszawie ma dojść do wspólnego wystąpienia obu polityków.

Będą panele dyskusyjne, będzie prezentacja naszych założeń programowych, w dziedzinie gospodarki. Będzie tam prezes Jarosław Kaczyński, będzie pan premier Mateusz Morawiecki, będę również i ja – zapowiadał Czarnek na antenie TV Republika.

Przemek z Mateuszem przełamują lody. Nie ma już obrażania się na rzeczywistość, ma być wspólna praca. Tak jak mówił Jarosław: „dwa płuca” w partii – mówią politycy PiS w rozmowie z WP. –  To ma być wyraźny sygnał, że jedziemy w jednym kierunku – ekscytują się przy Nowogrodzkiej.

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz