"Pudzian" przemówił ws. orderu. Jest zachwycony ruchem Nawrockiego. "Mogę im to pokazać"
Mariusz "Pudzian" Pudzianowski jest wielkim fanem Karola Nawrockiego. Siłacz emocjonalnie zareagował na decyzję prezydenta związaną z odebraniem Orderu Orła Białego Wołydymyrowi Zełenskiemu.

Mariusz „Pudzian” Pudzianowski jest wielkim fanem Karola Nawrockiego. Siłacz emocjonalnie zareagował na decyzję prezydenta związaną z odebraniem Orderu Orła Białego Wołydymyrowi Zełenskiemu.
Mariusz Pudzianowski trenuje z prezydentem
Karol Nawrocki już podczas kampanii wyborczej budował wizerunek usportowionego kumpla z sąsiedztwa, takiego „swojego chłopa”: biegał po parkach, robił pompki, dźwigał lodówki w czapeczce bejsbolowej, a środowisko PiS przekonywało, że bezpieczeństwo Polsce może zapewnić tylko prezydent, który ma pod garniturem dobrze umięśnione bicepsy.
Nawrocki wciąż ćwiczy w wolnym czasie i zdobywa nowych kumpli. Jednym z nich jest Mariusz „Pudzian” Pudzianowski. Znany siłacz pochwalił się jakiś czas temu zdjęciami ze wspólnego treningu z prezydentem w Pałacu. Panowie przerzucali ciężary, a potem ucięli sobie pogawędkę.
– Kilka dni temu miałem okazję potrenować z Prezydentem Polski i muszę przyznać – ma charakter chłop! Mimo że umowa była taka, żeby „nie cisnąć” na maksa, to nie odpuścił i 150 kg na ławce pękło! Jak na kogoś, czyim konikiem jest boks, to naprawdę zacny wynik. Szacun! – pisał Mariusz Pudzianowski. – Miło było zamienić kilka zdań, nie tylko o sporcie. Mamy podobne spojrzenie na wiele spraw. Z takim przywódcą, który ma swoje zdanie i przed nikim się nie płaszczy, można stać w jednej linii. Właśnie kogoś tak zdecydowanego Polska potrzebowała. Brawo! – dodawał.
Mariusz „Pudzian” Pudzianowski fanem prezydenta
Wygląda na to, że pan „Pudzina” śledzi to, co dzieje się w polityce. A dzieje się w ostatnim czasie dużo. W piątek Karol Nawrocki ogłosił decyzję: Wołodymir Zełenski straci Order Orła Białego. To efekt szokującego ruchu prezydenta Ukrainy, który nadał wojskowej jednostce imię „Bohaterów UPA”. To wywołało falę sprzeciwu w Polsce, ponieważ tym samym Zełenski uczcił formację, która odpowiada za zamordowanie Polaków na Wołyniu. Umówmy się: napisać, że prezydentowi Ukrainy zabrakło politycznego wyczucia, to nie powiedzieć nic. I Nawrocki się odpalił.
– Prezydent Rzeczypospolitej jest wielkim mistrzem Orderu Orła Białego i ma obowiązek stać na straży honoru tego najwyższego odznaczenia państwowego. Obowiązek ten spoczywa również na Kapitule Orderu Orła Białego. Dlatego wobec zgody prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na nadanie jednej z jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy nazwy Bohaterów UPA po konsultacji z Kapitułą podjąłem decyzję o odebraniu Orderu Orła Białego prezydentowi Ukrainy – uzasadniał swoją decyzję Nawrocki.
„Pudzian” chwali Nawrockiego
Gdy tylko Mariusz Pudzianowski dowiedział się, że Nawrocki odbierze Zełenskiemu Order Orła Białego, natychmiast zareagował. Najpierw w mediach społecznościowych udostępnił informację dotyczącą odebrania odznaczenia Zełenskiemu i opatrzył ją komentarze. „Już zaczęło się!!! Boli prawda!!!! Oj boli!!! Mogę im to pokazać” – napisał Pudzianowski. Później siłacz wrzucił do sieci wspólną fotkę z prezydentem. Do fotografii dodał emotikony symbolizujące oklaski, dając jasno do zrozumienia, że popiera decyzję prezydenta.
Źródło: Przegląd Sportowy Onet
Udostepnij artykul
