Polityka i spoleczenstwo

Śmiech na sali! Ziobro ma nowa fuchę, nie zgadniecie czym będzie się zajmował w Stanach. „To dla mnie zaszczyt”

11 maja 2026, 07:21182 wyswietlen
Udostępnij:

Zbigniew Ziobro kontynuuje swoją ucieczkę, z Węgier wyjechał do USA. Okazuje się, że nie tylko zmienił miejsce pobytu, lecz także dostał… nową fuchę. Od TV Republika. W niedzielę gruchnęła wiadomość, że Zbigniew Ziobro wyjechał z Węgier do USA. Uciekinier nie miał zamiaru czekać na to, co zrobi z nim nowa władza – a świeżo upieczony premier Węgier Peter Magyar otwarcie mówił, że polityczni azylanci z PiS, Ziobro i Marcin Romanowski, nie mają czego w Budapeszcie szukać. Były minister sprawiedliwości nie zamierzał czekać, wdrożył plan B i zmienił miejsce pobytu. Teraz wciela w życie swój American Dream na uchodźstwie. Wieczorem Ziobro potwierdził te rewelacje w rozmowie na antenie TV Republika. – Jestem w Stanach Zjednoczonych. Wczoraj przyleciałem. Poruszam się po raz trzeci po USA – powiedział. Ziobro przekonywał, że wcale nie jest uciekinierem i chętnie do Polski wróci, gdy dostanie gwarancję uczciwego procesu. – Chodzi o to, aby zamknąć mnie w areszcie, założyć kajdanki na ręce i nogi i oprowadzać pod kamerami TVN albo TVP w likwidacji. Po co? Aby tworzyć igrzyska i odwracać uwagę od nieudolności tego rządu – opowiadał w rozmowie z Edytą Lewandowską, która, jak się okazuje, jest teraz… redakcyjną koleżanką Ziobry. Pracownica TV Republika przeczytała bowiem nagle oświadczenie

Śmiech na sali! Ziobro ma nowa fuchę, nie zgadniecie czym będzie się zajmował w Stanach. „To dla mnie zaszczyt”

Zbigniew Ziobro kontynuuje swoją ucieczkę, z Węgier wyjechał do USA. Okazuje się, że nie tylko zmienił miejsce pobytu, lecz także dostał… nową fuchę. Od TV Republika.

W niedzielę gruchnęła wiadomość, że Zbigniew Ziobro wyjechał z Węgier do USA. Uciekinier nie miał zamiaru czekać na to, co zrobi z nim nowa władza – a świeżo upieczony premier Węgier Peter Magyar otwarcie mówił, że polityczni azylanci z PiS, Ziobro i Marcin Romanowski, nie mają czego w Budapeszcie szukać. Były minister sprawiedliwości nie zamierzał czekać, wdrożył plan B i zmienił miejsce pobytu. Teraz wciela w życie swój American Dream na uchodźstwie.

Wieczorem Ziobro potwierdził te rewelacje w rozmowie na antenie TV Republika.

Jestem w Stanach Zjednoczonych. Wczoraj przyleciałem. Poruszam się po raz trzeci po USA – powiedział. Ziobro przekonywał, że wcale nie jest uciekinierem i chętnie do Polski wróci, gdy dostanie gwarancję uczciwego procesu.

Chodzi o to, aby zamknąć mnie w areszcie, założyć kajdanki na ręce i nogi i oprowadzać pod kamerami TVN albo TVP w likwidacji. Po co? Aby tworzyć igrzyska i odwracać uwagę od nieudolności tego rządu – opowiadał w rozmowie z Edytą Lewandowską, która, jak się okazuje, jest teraz… redakcyjną koleżanką Ziobry. Pracownica TV Republika przeczytała bowiem nagle oświadczenie Tomasza Sakiewicza, w którym ten zadeklarował „dalszą obronę wolności słowa i praw obywatelskich wbrew atakom władzy Tuska na opozycję”. W związku z tym ogłoszono, że Ziobro będzie od teraz… korespondentem politycznym TV Republika.

– To dla mnie zaszczyt. Bardzo się cieszę, że będę mógł w największej konserwatywnej telewizji w Europie uczestniczyć w debatach i przedstawiać punkt widzenia komentatora oraz uczestnika sporu politycznego – powiedział dumny z nowej fuchy Ziobro. – Będę chciał informować państwa o debatach i wydarzeniach w Stanach Zjednoczonych. To najpotężniejsze państwo demokratyczne świata i gwarant bezpieczeństwa Polski wobec zagrożenia ze strony imperialnej Rosji – snuł plany dotyczące swej reporterskiej pracy. Zapewniał też, że będzie „obserwował wydarzenia w Polsce” i „będzie zabierał głos w sprawach publicznych”.

Będę do dyspozycji widzów Republiki. Chcę komentować wydarzenia ważne dla Polski i Stanów Zjednoczonych, spotykać się z Polonią i uczestniczyć w debatach dotyczących bezpieczeństwa oraz przyszłości naszego kraju – oświadczył.

A więc TV Republika ma nowego dziennikarza – członka PiS, a przy tym uciekiniera, który unika polskiego wymiaru sprawiedliwości. Ale Sakiewicz, Rachoń i spółka nadal będą opowiadać banialuki o jedynej obiektywnej telewizji i domie wolnego słowa.

Źródło: TV Republika 

Udostepnij artykul

Komentarze

Ladowanie...

Dodaj komentarz