Szok na Gali Mistrzów Sportu, chodzi o Igę Świątek. W sieci zawrzało, Boniek od razu zareagował. „Komedia” - CrowdMedia
Zaskoczeniem jest dopiero czwarte miejsce Igi Świątek. W sieci zawrzało, Zbigniew Boniek podsumował sprawę jednym słowem.

Złota medalistka z Paryża Aleksandra Mirosław wygrała tegoroczny plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na sportowca roku. Zaskoczeniem jest dopiero czwarte miejsce Igi Świątek. W sieci zawrzało, Zbigniew Boniek podsumował sprawę jednym słowem.
4 stycznia odbyła się tradycyjna gala „Przeglądu Sportowego”, na której poznaliśmy laureatów 90. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski. 2024 rok był rokiem szczególnym, bo olimpijskim. Polska zdobyła na igrzyskach dziesięć krążków, a krążki przywieźli m.in. Aleksandra Mirosław, reprezentacja siatkarzy, Iga Świątek czy Julia Szeremeta. Jasne było, że to medaliści z Paryża zdominują pierwszą dziesiątkę.
I tak się stało! Plebiscyt wygrała nasza jedyna mistrzyni olimpijska, Aleksandra Mirosław, która zachwyciła całą Polskę spektakularnym występem w olimpijskich zawodach wspinaczki sportowej. Co ciekawe, trenerem roku został jej szkoleniowiec, prywatnie mąż, Mateusz Mirosław. Na podium znaleźli się też inni medaliści z Paryża: lekkoatletka Natalia Bukowiecka (brąz) i siatkarz Wilfredo Leon (srebro)
Dopiero czwarte miejsce w plebiscycie zajęła Iga Świątek, która była jedną z faworytek. W 2024 roku obroniła wielkoszlemowy tytuł Rolanda Garrosa, przywiozła też z Paryża brązowy medal. Miała jednak zdecydowanie słabszą końcówkę roku i to zapewne zadecydowało, że wypadła z podium. Niby trudno mówić o kontrowersjach, po prostu konkurencja była mocna, ale w sieci pojawiło się wiele zaskoczonych komentarzy.
– Hahaha. Po raz pierwszy nie przyznają podium – zakpił słynący z kontrowersyjnych opinii Wojciech Kowalczyk.
Hahahaha. Po raz pierwszy nie przyznają podium. https://t.co/1VCbRsubtq
— Wojciech Kowalczyk (@W_Kowal) January 4, 2025
– Dopiero 4. miejsce. Iga Świątek przyzwyczaiła do takich sukcesów, że za średni wynik ludzie uznali: 5 wygranych turniejów — w tym wielkoszlemowy Roland Garros, medal olimpijski, większość roku spędzona na 1. miejscu na świecie. Aż 64 mecze wygrane i tylko 9 przegranych – takie argumenty za zwycięstwem Świątek wymieniał dziennikarz Sport.pl Łukasz Jachimak.
Dopiero 4. miejsce.
Iga Świątek przyzwyczaiła do takich sukcesów, że za średni wynik ludzie uznali:
🥎 5 wygranych turniejów, w tym wielkoszlemowy Roland Garros
🥎 medal olimpijski
🥎 większość roku spędzona na 1. miejscu na świecie
🥎 Aż 64 mecze wygrane i tylko 9 przegranych https://t.co/k4QcxdotGs— Łukasz Jachimiak (@LukaszJachimiak) January 4, 2025
– Le kabaret? – napisał Radosław Przybysz z portalu Meczyki.pl, nawiązując do słynnej już wypowiedzi Roberta Lewandowskiego po gali Złotej Piłki z 2016 roku.
Le cabaret? https://t.co/quSP9vg1Fq
— Radosław Przybysz (@RadekP92) January 4, 2025
Głos w sprawie zabrał też Zbigniew Boniek, który skomentował ją jednym słowem.
– Komedia – napisał „Zibi” na platformie X.
Komedia👎👎 https://t.co/WNm7tWjcp3
— Zbigniew Boniek (@BoniekZibi) January 4, 2025
– Przyznaję, że jest małe rozczarowanie. Szczerze myślałem, że Iga zajmie min. 3. miejsce. Powiem uczciwie, że Iga osiągnęła w tym roku bardzo dobre wyniki, ale niestety kibice łatwo się do takich rezultatów przyzwyczajają – tak z kolei skomentował wyniki plebiscytu Tomasz Świątek, ojciec tenisistki.
Czy rzeczywiście komedia i le cabaret? Jasne, Iga Świątek jest chyba największą obecnie postacią polskiego sportu, ale też nie można odebrać zasług sportowcom z podium. Po prostu po roku olimpijskim plebiscyt był wyrównany i mieliśmy ciekawą sytuację. Tenisistka mogła wygrać i nie byłoby kontrowersji, ale i przy czwartym miejscu trudno mówić o skandalu, a co najwyżej o zaskoczeniu.
Oto najlepsi sportowcy Polski wg. 90. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego”.
- Aleksandra Mirosław (wspinaczka sportowa)
- Natalia Bukowiecka (lekkoatletyka)
- Wilfredo Leon (siatkówka)
- Iga Świątek (tenis)
- Bartosz Zmarzlik (żużel)
- Daria Pikulik (kolarstwo)
- Julia Szeremeta (boks)
- Robert Lewandowski (piłka nożna)
- Klaudia Zwolińska (kajakarstwo górskie)
- Ksawery Masiuk (pływanie)
Trener roku: Mateusz Mirosław — szkoleniowiec Aleksandry Mirosław
Drużyna Roku: reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn
Udostepnij artykul
